فروش : **یک واحد آپارتمان 129 متری

قیمت فروش:
2,193,000,000 تومان
مساحت زمین:
129 متر
موقعیت:
مشتاق سوم
اطلاعات بیشتر

فروش : شش دانگ واحد آپارتمانی مسکونی 83 متری - تهران -خیابان فردوس

قیمت فروش:
2,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
83 متر
موقعیت:
تهران خیابان فردوس غرب
اطلاعات بیشتر

فروش : آپارتمان 64 متری-تهران

قیمت فروش:
4,200,000,000 تومان
مساحت زمین:
64 متر
موقعیت:
جنوبی شرقی
اطلاعات بیشتر

فروش : آپارتمان 163 متری- کرج

قیمت فروش:
5,300,000,000 تومان
مساحت زمین:
163 متر
موقعیت:
شرقی غربی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمانی 125 متری- تهران

قیمت فروش:
15,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
125 متر
موقعیت:
دو کله نور
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان 82 متر- تهران

قیمت فروش:
2,370,000,000 تومان
مساحت زمین:
82 متر
موقعیت:
جنوبی
اطلاعات بیشتر

فروش : آپارتمان 100 متری کوی راه حق فروخته شد

قیمت فروش:
250,000,000 تومان
مساحت زمین:
235 متر
موقعیت:
جنوبی درب ساخت
اطلاعات بیشتر

فروش : شش دانگ واحد آپارتمانی مسکونی 71/42 متری فروخته شد

قیمت فروش:
1,050,000,000 تومان
مساحت زمین:
71 متر
موقعیت:
روشن دشت
اطلاعات بیشتر

فروش : شش دانگ واحد آپارتمانی مسکونی فروخته شد

قیمت فروش:
520,000,000 تومان
مساحت زمین:
69 متر
موقعیت:
تهران ورامین
اطلاعات بیشتر

فروش : شش دانگ واحد آپارتمانی مسکونی 41 متری فروخته شد

قیمت فروش:
600,000,000 تومان
مساحت زمین:
41 متر
موقعیت:
تهران
اطلاعات بیشتر

فروش : شش دانگ واحد آپارتمانی 49 متری- تهران-خیابان شریعتی فروخته شد

قیمت فروش:
1,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
49 متر
موقعیت:
شمالی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان 158 متری- آتشگاه فروخته شد

قیمت فروش:
3,950,000,000 تومان
مساحت زمین:
158 متر
موقعیت:
آتشگاه
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان 90 متری - شاهین شهر فروخته شد

قیمت فروش:
1,800,000,000 تومان
مساحت زمین:
90 متر
موقعیت:
جنوبی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان 105 متری- کرج فروخته شد

قیمت فروش:
3,300,000,000 تومان
مساحت زمین:
105 متر
موقعیت:
جنوبی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان 120 متری-کرج(بزرگمهر غربی) فروخته شد

قیمت فروش:
3,400,000,000 تومان
مساحت زمین:
120 متر
موقعیت:
شمالی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد 50 متری- تهران فروخته شد

قیمت فروش:
2,800,000,000 تومان
مساحت زمین:
50 متر
اطلاعات بیشتر

فروش : آپارتمان 53 متری-تهرانسر فروخته شد

قیمت فروش:
2,333,000,000 تومان
موقعیت:
جنوبی
اطلاعات بیشتر

فروش : فروش آپارتمان در رباط سوم فروخته شد

قیمت فروش:
570,000,000 تومان
مساحت زمین:
87 متر
موقعیت:
رباط سوم
اطلاعات بیشتر

فروش : یک سهم زمین در کوی راه حق فروخته شد

قیمت فروش:
116,000,000 تومان
مساحت زمین:
164 متر
موقعیت:
کوی راه حق
اطلاعات بیشتر

فروش : زمین کوی راه حق فروخته شد

قیمت فروش:
90,000,000 تومان
مساحت زمین:
144 متر
اطلاعات بیشتر

فروش : 130 آپارتمان دوخواب کوی راه حق نوساز فروخته شد

قیمت فروش:
950,000,000 تومان
مساحت زمین:
250 متر
موقعیت:
جنوبی
اطلاعات بیشتر

فروش : یک واحد آپارتمان سه خوابه 155 متر در کوی راه حق فروخته شد

قیمت فروش:
950,000,000 تومان
مساحت زمین:
155 متر
موقعیت:
راه حق
اطلاعات بیشتر

خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

اصفهان یکی از کلان شهر های ایران به شمار می رود. شهری بزرگ و نسبتا کویری با آب و هوای معتدل و خشک که رودخانه زاینده رود آن را به دو قسمت تقسیم کرده و پارک کوهستانی صفه به عنوان تفرجگاهی خوش آب و هوا در جنوب آن قرار گرفته است.

در اصفهان هم مثل سایر شهر های دنیا به تدریج خانه های بزرگ و ویلایی جای خود را به مجتمع های مسکونی چندین طبقه داده اند. اگر وقت بگذارید و چرخی در اصفهان بزنید، به جز بافت مرکزی شهر که بیشتر جنبه تاریخی دارد، تقریبا در سایر نقاط و خیابان ها و محلات، مجموعه های آپارتمانی را می بینید که هر کدام تعداد متفاوتی آپارتمان را در خود جای داده اند.

این آپارتمان ها هر کدام بسته به منطقه شهری، نوع مصالح به کار رفته، میزان دسترسی به امکانات شهری، نوع ساخت ، تاسیساتی که خود آپارتمان دارد و بسیاری عوامل دیگر قیمت های مختلفی دارند. اگر قصد خرید آپارتمان در اصفهان با قیمت مناسب را داشته باشید، باید خود را برای یک چالش آماده کنید. با توجه به اهمیت موضوع، سایت املاک و زمین در تلاش است شما را با برخی فاکتور های موثر بر خرید آپارتمان در اصفهان و البته قیمت آن آشنا کند.

قیمت خرید آپارتمان در اصفهان

مسلما برای کسی که قصد خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را داشته باشد، قیمت یکی از مهمترین مولفه ها است. اگر این شهر را به سه قسمت شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم کنیم، بافت مرکزی بیشتر در بر گیرنده ساختمان هایی است که قدمت تاریخی بیشتری دارند. البته این به معنای آن نیست که نمی توان هیچ آپارتمانی در این قسمت مشاهده کرد.

اصولا قیمت خانه و آپارتمان در بخش شمالی اصفهان در مقایسه با جنوب آن ارزان تر است. البته در سال های گذشته در بخش جنوبی اصفهان هم برنامه هایی برای توسعه شهری اجرا شده که طی آن ها شهرک های مسکونی از جمله بهارستان به بافت شهری اصفهان اضافه شده اند و مثلا اگر کسی قصد خرید آپارتمان در اصفهان با قیمت مناسب تر را داشته باشد، احتمالا چند کیلومتر آن طرف تر در شهر بهارستان می تواند به هدف خود برسد.

محلاتی هم در شهر اصفهان هستند که از دیرباز جز محله های اعیانی یا به قول امروزی ها لاکچری به شمار می روند. گران بودن آپارتمان در این محلات به جز منطقه به دلیل عوامل مختلف از جمله امکانات شهری، اندازه آپارتمان، مصالح ساختمانی به کار رفته و کلا سبک زندگی مردم در این نواحی است.

جالب است بدانید حتی فاصله با رودخانه زاینده رود و یا کوه صفه هم یک از عوامل موثر بر قیمت خرید و فروش آپارتمان در اصفهان است. خیابان عباس آباد، محله مرداویج، خیابان مهر آباد، خیابان شیخ صدوق، خیابان چهارباغ بالا و خیابان مشتاق از جمله محلات گران این شهر به شمار می روند. اگر کسی به فکر خرید آپارتمان در اصفهان با قیمت مناسب باشد، شکی نیست که در این مناطق باید ارقام میلیاردی را در نظر بگیرد.

عوامل موثر بر خرید و فروش آپارتمان در اصفهان

کارشناسان املاک بر این باورند که عوامل مختلفی بر خرید و فروش آپارتمان در اصفهان تاثیر دارد. در اینجا علاوه بر اینکه از این عوامل نام می بریم، دلایلی مستند نیز برای آن ارائه می نماییم.

اصول شهرسازی و استانداردهای شهرداری:

جالب است بدانید که شهرداری اصفهان در سال های گذشته سختگیرانه ترین اصول نظام مهندسی را در مورد ساخت مجموعه های آپارتمانی اعمال کرده است. نمونه بارز آن احداث شهرک های جدیدی مثل سپاهان شهر و یا محله مرداویج در مقایسه با شهرک ولی عصر و یا کوی امام جعفر صادق است.

ساخت مجموعه های منظم بر اساس پلن مهندسی شده، رعایت اصول عقب نشینی و رعایت حریم کوچه، نداشتن تراکم اضافی و موارد دیگر همه از جمله عواملی هستند که مثلا باعث شده اند قیمت خرید آپارتمان در خیابان شیخ کلینی در مقایسه با کوی سپاهان بسیار بیشتر باشد.(علارغم اینکه کوی سپاهان به کوه صفه نزدیک تر است و آب و هوای بهتری دارد ولی کوچه ها عرض استانداردی ندارند.)

کد منطقه شهری:

در اصطلاح املاک، کد منطقه با کاربری واحد های ملکی ارتباط مستقیم دارد و ممکن است اداری، تجاری و یا مسکونی باشد. در مناطقی که عمدتا بیشتر آپارتمان ها کاربری مسکونی دارند، چرخه خرید و فروش آپارتمان بسیار ضعیف تر است. هرچند ممکن است منطقه به لحاظ شهریت قیمت بالایی هم داشته باشد. نمونه بارز این مورد خیابان آذر و اردیبهشت و عباس آباد می باشد که خرید و فروش آپارتمان در آنها ریتم کندی دارد.

در جاهایی که کاربری آپارتمان ها منحصر به مسکونی نبوده و مجموعه های اداری و تجاری هم وجود دارند، مثلا چهارباغ بالا و سپاهان شهر، جذابیت در بازار ملک بیشتر شده و به اصطلاح چرخه خرید و فروش آپارتمان در اصفهان سرعت می گیرد.

ارتفاع:

اعمال محدودیت های ارتفاع از سوی شهرداری برای مجتمع های آپارتمانی باعث عدم پیشرفت منطقه و کاهش میزان خرید و فروش آپارتمان در اصفهان می شود. در حال حاضر منطقه 6 شهری اصفهان و در راس آن خیابان ملاصدرا، طلایه دار مجتمع های آپارتمانی مرتفع 6 طبقه در اصفهان است. البته در یک مورد نادر، یک مجموعه 12 طبقه هم در خیابان رباط ساخته شده است.

آناتومی مجموعه های آپارتمانی و مبلمان شهری

منظور از آناتومی ساختمان، شمالی یا جنوبی بودن آن، نور گیر بودن اتاق ها، نمای ساختمان و مصالح به کار رفته در آن و البته میزان در صد ساخت به نسبت مساحت کل ملک است.

در اصفهان امکان ایجاد نورگیر یا پنجره رو به خانه روبرویی وجود ندارد. نما نباید تمام سنگ باشد. در مواردی که از سنگ برای نما استفاده می شود، حتما باید نوع آن ترکیبی باشد و از نوار ترمو یا چوب کشتی در آن استفاده شود.

نسبت مساحت ساخت به کل زمین باید 60+1 متر و بیست سانت باشد. البته به جز بافت های فرسوده که شهرداری به نظور ترغیب شهروندان به بازسازی منازل اجازه صد درصد ساخت را هم در موارد معدودی داده است. خیابان میر و طیب از این جمله اند.

این نسبت در سپاهان شهر 75در صد و در خیابان ملاصدرا 70 درصد می باشد. همه این موارد مبلمان شهری اصفهان را شامل می شوند.

مهاجر پذیر بودن

مناطق مختلف شهری در اصفهان بافت جمعیتی یکسانی ندارد. ساکنین برخی محلات مثلا خیابان شیخ بهایی را عمدتا ساکنین و اهالی با اصالت اصفهانی تشکیل می دهند. حال آنکه برخی محلات دیگر مثل خانه اصفهان، بهارستان و یا شهر ابریشم مهاجرت پذیر ترند. هرچه منطقه ای مهاجر پذیر تر باشد، میزان خرید و فروش آپارتمان در آن افزایش می یابد. البته طی یک و نیم سال گذشته و پس از وقوع سیل های ویرانگر در جنوب کشور بسیاری از اهالی این خطه به اصفهان آمدند و در منطقه بهارستان سکنی گزیدند که باعث ایجاد حباب در قیمت آپارتمان های این منطقه شد.

وجود پکیج های رفاهی

یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت خرید و فروش آپارتمان در اصفهان وجود امکانات رفاهی، فروشگاهی، آموزشی، بهداشت و درمان و البته نهاد های اجتماعی مثل مسجد و یا کتابخانه و پارک و استخر است.

طبقه اجتماعی

یکی از تاثیر گذارترین عوامل بر قیمت خرید و فروش مسکن، طبقه اجتماعی و بافت جمعیتی است. منطقه ای در اصفهان هست به نام خیابان جی شیر. علارغم اینکه در حاشیه زاینده رود است و آب و هوایی فوق العاده ای دارد و متراژ آپارتمان های آن هم بیشتر است ولی نمی تواند با کوی استادان در خیابان هزار جریب رقابت کند و دلیل آن هم چیزی نیست جز بافت جمعیتی. در خیابان جی شیر در منطقه خوراسگان عده زیادی از سکنه از افاغنه هستند. ضمن احترام به این اقلیت، ولی ممکن است بسیاری از مردم خرید آپارتمان در کوی استادان و همسایگی با اقشار عمدتا فرهنگی و کارمند را ترجیح دهند.

به طور کلی اگر شما قصد خرید آپارتمان در اصفهان را داشته باشید، باید بدانید که گران قیمت ترین آپارتمان ها را می توانید در خیابان های مهر، مهرآباد و ملا صدرا با قیمتی بالغ بر متری 100 میلیون پیدا کنید.

البته اگر به چشم اندازهای طبیعی هم علاقه مند باشید، احتمالا خرید یک واحد آپارتمان نبش خیابان آذر و درست روبروی زاینده رود می تواند حال شما را خوب کند. کلید خانه رویایی شما در سایت املاک و زمین است...