فروش : **یک واحد تجاری 4850 متر

قیمت فروش:
85,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
4850 متر
موقعیت:
خیابان امام خمینی
اطلاعات بیشتر

فروش : **یک واحد تجاری 130 متر

قیمت فروش:
21,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
130 متر
موقعیت:
هشت بهشت
اطلاعات بیشتر

فروش : **یک واحد تجاری 380 متر

قیمت فروش:
20,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
380 متر
موقعیت:
خیابان استانداری
اطلاعات بیشتر

فروش : **یک واحد تجاری 320 متری

قیمت فروش:
55,000,000,000 تومان
مساحت زمین:
320 متر
اطلاعات بیشتر

خرید و فروش تجاری در اصفهان

در گوشه و کنار هر شهری که نگاه کنید، علاوه بر ساختمان ها و خانه های مسکونی مغازه ها، فروشگاه ها و یا احتمالا پاساژهایی را می بینید که یک چند نفر در آنها مشغول به کار بوده و خدمات یا کالاهایی را به مردم می فروشند و از این راه کسب درآمد می کنند. به زبان ساده به هر پلاک از این مغازه ها یک واحد تجاری گفته می شود.

البته اگر بخواهیم کمی کارشناسی تر واحد تجاری را تعریف کنیم، باید بگوییم که اصولا هر ساختمانی که در یک شهر ساخته می شود، دارای یک کد است. معمولا شهرداری آن شهر این کد را مشخص کرده و آیین نامه های نظام مهندسی خاصی را در مورد آن اجرا می کند.

کد ساختمان ممکن است اداری، مسکونی، تجاری، ورزشی و غیره باشد. همانطور که از نامش پیداست، ساختمانی که کد آن تجاری باشد را می توان به منظور راه اندازی یک کسب و کار به کار گرفت و برای صدور مجوزهای مربوطه اقدام نمود. این نوع املاک سند تجاری دارند و اکثرا دارای راه ورودی جداگانه می باشند. بهای آب، برق، گاز و تلفن در واحد های تجاری با نرخی متفاوت محاسبه می شود.

اگر کسی قصد خرید ملک تجاری داشته باشد باید قبل از هر اقدامی کاملا در این رابطه تحقیق کند. زیرا یک خرید اشتباه نه تنها ممکن است منجر به از دست رفتن بودجه منظور شده برای خرید واحد تجاری شود، بلکه باعث می شود کسب و کار راه اندازی شده هم شکست بخورد.

به همین دلیل سایت املاک زمین بر اساس رفتار حرفه ای وظیف خود می داند که توضیحاتی را به عنوان راهنمای خرید ملک تجاری در شهر اصفهان ارائه دهد.

عوامل موثر بر قیمت خرید ملک تجاری کدامند؟

واحد های تجاری با چیدمان مختلفی در سطح شهرها دیده می شوند. اگر به طور نمونه شهر اصفهان را در نظر بگیریم، برخی واحد های تجاری به صورت انفرادی یا نهایتا چند تایی در نبش خیابان یا کوچه به چشم می خورند. برخی دیگر طبق پلن اجرا شده از سوی مالک و یا سازنده و با تایید شهرداری به شکل گروهی در قالب مجتمع های تجاری ساخته شده اند.

به طور نمونه اگر به موضوع خرید ملک تجاری در شهر اصفهان بپردازیم، قطعا باید بسته به نوع و ماهیت فعالیت تجاری، مجموعه هایی مثل پاساژ پنج طبقه در خانه اصفهان، پاساژ سپاهان، مجتمع پارک، مجتمع بلوار و البته خیابان هایی مثل خیابان عبد الرزاق، مسجد سید، چارباغ بالا، پایین و عباسی را که هرکدام واحد های تجاری زیادی را در خود جای داده اند در نظر بگیریم.

از جمله عوامل موثر بر قیمت خرید ملک تجاری در اصفهان می توان به این موارد اشاره کرد:

  • متراژ واحد تجاری: البته بر حسب اینکه واحد تجاری تکی یا در مجموعه تجاری باشد اندازه واحد تجاری متفاوت است.
  • محل قرار گیری آن از لحاظ موقعیت شهری: با توجه به تنوع قیمت زمین و ملک در نقاط مختلف اصفهان، قیمت فروش واحد تجاری هم در جاهای مختلف تغییر می کند.
  • میزان تناسب ملک تجاری با نوع کسب و کار: در بسیاری از خیابان ها یا مجتمع های تجاری دیده می شود که اهالی یک کسب و کار مشابه همگی در یک منطقه متمرکز می شوند. بازار موبایل خیابان فردوسی و یا مثلا مطب ها و مراکز خدمات پزشکی در خیابان شمس آبادی اصفهان مثال خوبی برای این مورد هستند.
  •  وجود امتیاز های رفاهی: حق انشعاب آب، برق، گاز و تلفن و سایر موارد و البته امکان فضاسازی و دکوراسیون تاثیر زیادی بر قیمت خرید واحد تجاری در اصفهان دارد.
  •  نوع مالکیت: یکی از مهمترین عوامل نوع مالکیت واحد تجاری و وجود مستندات قانونی برای آن است. مالکیت که می تواند امتیاز سرقفلی یا مالکیت سندی باشد.
  •  وضعیت پرداخت قبوض، عوارض و جرایم شهرداری و دولتی و البته مالیاتی.

خرید واحد تجاری چه مزایایی دارد؟

قطعا هر کسی که اقدام به خرید یک ملک می کند، هدفی اقتصادی از تصمیم خود داشته است. چناچه هدف مالک از خرید ملک تجاری کاربری و استفاده برای کسب و کار شخصی خودش باشد، وی از پرداخت هزینه هایی مثل اجاره بها و یا پول ودیعه معاف خواهد شد.

علاوه بر این با توجه به روند صعودی قیمت ملک در کشور ما، به هرحال سرمایه گذاری در بخش خرید ملک تجاری می تواند منجر به تولید ارزش افزوده شده و در بلند مدت بهره وری ایجاد کند.

البته کسانی که صرفا به قصد سرمایه گذاری و نه برای راه انداختن یک کسب و کار اقدام به خرید واحد تجاری می کنند باید در نظر داشته باشند که در برخی موارد زمان خواب سرمایه متفاوت است و ممکن است چندین سال طول بکشد تا واحد های تجاری خریداری شده رشد قیمت را تجربه کنند.

اصولا تصمیم برای سرمایه گذاری های مالی مخصوصا اگر در زمینه خرید ملک تجاری باشد می تواند تاثیرات بلند مدتی بر زندگی شما داشته باشد. چه بسا ناکامی در این مورد و از دست رفتن بودجه آن غیر قابل جبران باشد.

به همین دلایل پیشنهاد می کنیم با توجه به حساسیت موضوع، قبل از هر تصمیمی با افراد آگاه و خبره در این مورد مشاوره کنید. سایت املاک و زمین به عنوان راهنمای خرید ملک تجاری و نیز سایر موارد خرید و فروش ملکی آماده ارائه خدمات به شما می باشد.